Krátké, zato velké poděkování za dar krve

Já vím, že se vám to bude možná zdát morbidní tenhle výjev, ale moc potřebuji ho sem dát v plné barvě a kráse života🩸🩸🩸
Nikdy by mě nenapadlo, že se dostanu až k nutnosti krevních transfuzí. Stejně tak by mě ale nikdy nenapadlo, že se mi rozpadnou klouby, které potřebuji nejvíc, že ztratím milovanou práci, že … že chytím přes všechna opatření v létě COVID, že z něj bude zápal plic, z něj plicní embolie a tak dále a tak dokola. A pak se to všechno sečte se vší medikací, která vám tohle všechno umožní to přežít a ejhle, najednou ztratíte to úplně nejzákladnější, co k životu potřebujete: krev a krvetborbu. Taková krev je neuvěřitelná věc, to všichni víme, že. Od kostní dřeně, produkce krvinek, destiček, přes všechny funkce, které každá z nich plní. A buďte si jistí, že opravdu VŠECHNY. Bez krve prostě nepřežijete, to je bez diskuze. A tady začíná ten moment, kdy se setkáváte (kromě zdravotníků, kteří umí kouzla) s opravdovými kouzelníky: DÁRCI KRVE. Váš život se znovu zrodí z krve jiného člověka. Vidíte, jak vám kape do žíly něčí krev, někoho, kdo šel se srdcem otevřeným jen tak darovat to nejcennější, co má. Nemusel. Není to povinnost. Nevydělá na tom nic extra. Ale přesto tenhle člověk jde a daruje tuhle nádhernou nedocenitelnou část sebe.
Jestli jste se dočetli až sem a jste tímhle altruistickým sebedávajícím kouzelníkem, pak právě VÁM chci hluboce poděkovat za to, že jste, jací jste, a proto děláte to, co děláte. Zachraňujete lidské životy. Možná, že právě VAŠE krev teď putuje mými žilami!
DĚKUJI!🩸

Z Facebooku:
Báro (Barbora Vernerova)❤️ a jistě Vám mnohým dalším dárcům❤️, o kterých to jen nevím a teď se za to skoro stydím…
A nemohu nezmínit svého tátu, který dovršil nedávno kvůli věku své celoživotní dárcovství posledním 90.odběrem, DĚKUJU, TATI!❤️)

"Píšu, abych tím podporovala lidi trpící dlouhodobým nebo chronickým onemocněním v jejich cestě k seberealizaci, plnění svých snů a v úspěšném překonávání každodenních těžkosti a omezení. Inspiraci nacházím ve vlastní zkušenosti současného života s vážným onemocněním a v předchozí dvacetileté poradenské a psychoterapeutické práci." Můj příběh si přečtěte zde >>