Proč mám troje narozeniny v roce a co to změní tady na Blogu

Jak jsem se dvakrát znovu narodila

Je to přesně rok, co začala další jízda mého života. Dlouho jsem zvažovala, jestli napsat články o tom, co neuvěřitelného, bizarniho v ty nekonečné "chvíle" zažívám. 

Ale nebyl čas, nebo spíš kapacita a prostor. Jak říká jedno přísloví: "Ďábel s*re na jednu hromadu. A ta hromada s*aček se u mě začala hromadit v tak neskutečný rychlosti a síle, že jsem neměla prostor pro nic jiného než pro "přežití".

Jednou vám sem možná napíšu ten neskutečný příběh jednoho roku mnohem podrobněji, ale teď se na to ještě necítím. Dvakrát jsem se slovy dokotorů znovu narodila. Takže teď mohu slavit narozeniny třikrát v roce! 🙂 No kdo má takový luxus? 😉

Ale ať nedělám Zagorku a nejsem tajemná jak hrad v Karpatech, zasloužíte si vysvětlení aspoň v pár (nejspíš dost úderných?) bodech. Nikdy mě nenapadlo, jaké všechny diagnózy mě mohou "jen tak" potkat. Tak jo, pojďme si sem hodit poslední rok v "kostce"...

 • září 2022: COVID, léčba antivirotiky 
 • říjen 2022: Zápal plic po COVIDU, léčba antibiotiky
 • říjen 2022: Střevní zánět neznámého původu, po mnoha vyšetřeních uzavřeno jako opakující se nespecifická kolitida; léčeno infuzemi v ÚVN, ob den kontrola na SONU, podezření na slepák.
 • listopad 2022: oboustranná plicní embolie, objevená "omylem" při CT břicha, tedy zanedbaná a s informací, že jsem mohla v posledních týdnech kdykoli (mými slovy) "zaklepat bačkorama"... Nasazeny léky na ředění krve, dle lékařů moje prvni "znovunarození", den: 2.11.2022
 • prosinec 2022: vyčerpání, nesnášenlivost léků na ředění krve, každá menstruace trvá až tři týdny a dochází u mě k velkým krevním ztrátám. Ale! Říkám si, že už je nejhorší za mnou!
 • advent 2022: další kontrolní vyšetření, z kontroly krve na mě čumí dalsi bubák: "Paní magistro, máte zvýšené onkomarkery v krvi..."🩸
 • přelom roku: tolik vyšetření, na která si jen vzpomenete, od mamografie, přes MR a PET CT. Už na to nikdo nemáme sílu, já ani moji blízcí. Moje první (opravdu!) setkání se strachem z nemoci, z raka, ze smrti...
 • leden 2023: jedno vyšetření za druhým vychází naštěstí! na onko nálezy NEGATIVNĚ! Jako pozdní ale nejlepší dárek k Vánocům dostávám čisté výsledky PET CT a kontrolních krevních testů! "Hurá! Teď už to určitě musí být jen dobrý!
 • únor 2023: velké ztráty krve nepřestávají, dělají se mi modřiny a peteichiální krvácení po těle a vrátila se ataka kolitidy. Kolabuju, jsem šedivá v obličeji, nemohu kvůli břichu jíst, z laborky volají revmatoložce, že musím ihned do špitálu Končím tedy opět na Emergency ÚVN, odkud mě fofrem převáží na oddělení interny a hematologie s dg.
  Febrilní neutropenie
  (vážný útlum funkce kostní dřeně v důsledku užívání chemoterapeutik a léků na ředění krve). Dojela jsem tam bez krvinek, destiček, vlastně bez krve... Život ohrožující stav, kdy šlo o hodiny...
 • 15. února jsem se díky úžasnému personálu a díky dárcům krve narodila tedy po druhé

Proč jsem o tom všem nepsala do Blogu

Možná je to logické, možná vás to naopak překvapí. Neměla jsem na to ten moc potřebný vnitřní prostor a jakýsi drive, který mi pomáhá články psát.

Až do léta jsem byla v dlouhé rekonvalescenci. Učila jsem se znovu dýchat, znovu chodit, znovu se dívat na svět kolem sebe. Potýkala jsem se s frustrací, jak dlouho to trvá a proč mi stále není “dobře”. V duchu mi běželo “piš, dělej něco užitečnýho, sdílej to, co jsi zažila, ať to dostane nějaký smysl.”

Ale víte, co jsem místo toho potřebovala? Najít ztracenou vnitřní i fyzickou stabilitu, znovu se zakotvit mezi živými a zdravými lidmi, správně jíst a hlavně… vypadnout ze zdravotnického prostředí a z Prahy.

Takže jakmile to šlo a měla jsem kontroly v pořádku za sebou, odjela jsem s partnerkou a psem na chalupu a tam jsem strávila v přírodě, v překrásné zeleni se spoustou kyslíku, ticha a klidu většinu léta. 

A kdy bude víc o tom všem...? Dočtěte si článek!🙏🏻

Spolu se mnou se teď rodí i nový blog

Každý se mě ptal, jak jsem to všechno zvládla. Možná to napadá i vás. A já bych na to vše moc ráda odpověděla a dala každému z vás, kdo si prochází něčím těžkým, odpovědi. Nejen ty, ale hlavně inspiraci, jak takový situace přežít a nezbláznit se z toho a jak být sám sobě tím nejlepším terapeutem 🙏🏻

Budu vás ale trochu napínat 😉 Protože právě tyhle věci budou náplní nového pokračování, nebo možná nového znovu narození mých webovek, které pro vás už teď chystám!

Web a blog dostanou nový kabátek a naberou nový směr. Protože na to, jak člověk může zvládat situace mezi životem a smrtí, nebo při stálé přítomnosti nemoci, neexistuje krátká nebo univerzální odpověď. Ale každý by měl mít po ruce zdroje informací, sdílení a podpory, když to potřebuje. Proto mi dává smysl o tom poctivě psát.

Co se všechno se tedy budete dozvídat a o čem si budeme povídat?

 • Jak člověk reaguje v krizi a v ohrožení života.
 • Jak si může v tu chvíli pomoct. A to jak prakticky, tak vnitřně, psychicky.
 • Co se děje s psychikou “pacienta” a jaké různé projevy na nás psychika může vybalit a co s nimi.
 • Jak stále začínat znovu a nevzdat to.
 • Jak si najít smysl takového života a proč znova ráno vstávat.
 • Jak se vyrovnávat s nejistotou, strachem, pocitem osamělosti nebo smutku a frustrace.
 • Jak se vypořádat s reakcemi našich nejbližších a co s kým sdílet nebo si nechávat pro sebe.
 • Budeme si povídat i o tom, jestli je taková zkušenost “dar”, jak se idealisticky říká, nebo jestli je to chiméra.
 • A nezapomenu ani na témata jakými jsou například nevhodné reakce společnosti, médií nebo neznalých odborníků (nemohu si nepůjčit slova ezoterika Duška, který nedávno prohlásil, že rakovinu si člověk přeje a proto jí onemocní).

A tak dále a tak podobně!

Konečně vzniknou nejen autobiografické články, ale hlavně k nim připojím i své znalosti a zkušenosti z oboru psychologie a psychoterapie.

A v neposlední řadě mi “v šuplíku” leží několik rozpracovaných e-booků, které už na mě “křičí”, že se chtějí dostat do světa.

Teď už mi nezbývá vás požádat, abyste mi zůstali věrní a s trpělivostí se těšili, až se to vše bude rodit!♥️

S láskou a úctou ke každému z vás a s přáním zdraví na prvním místě,

Vaše 

"Píšu, abych tím podporovala lidi trpící dlouhodobým nebo chronickým onemocněním v jejich cestě k seberealizaci, plnění svých snů a v úspěšném překonávání každodenních těžkosti a omezení. Inspiraci nacházím ve vlastní zkušenosti současného života s vážným onemocněním a v předchozí dvacetileté poradenské a psychoterapeutické práci." Můj příběh si přečtěte zde >>