Povídka Škoda rány, která vedle padne

Vzali mu ji, svině. Nepochopili, že on z ní jen dělal normálního člověka. Byla divná od té doby, co jí dostal do péče. Napůl cikánka, napůl bílá po něm. Matka ji vyhodila z domu jako psa a on ji k sobě přijal.

Jó, tehdy ho sociálka měla za hrdinu, tehdy se jim hodil, když neměli holku kam dát. Měl byt, měl práci a dceru chtěl mít doma. A teď mu ji odvedli někam do děcáku. Když tam volal, nějaká mrcha mu začala valit do hlavy, že holku před ním musí ochránit a že prej děti mají svoje práva. Co je to za bullshit? To on ji chránil! Začal do telefonu řvát a nakonec s ním praštil o zem.

Je tu tak prázdno, když tu není… Sáhl po pivu, pustil fotbal v telce, ale nedalo mu to celý spát. Jo, jasně, párkrát jí jednu vrazil. A dost křičel, ale co na tom? Jeho táta říkal, „škoda rány, která vedle padne“, a měl pravdu. Vychoval je všechny koneckonců moc dobře. Ten by se, kurva, divil, že se dneska za pár modřin kradou děti.

Co asi teď moje holčička dělá? Co jí o něm navykládali? Musí být vyděšená a zmatená. Nikdo jiný než on jí přece nerozumí. Kdyby ji nezmršila její matka, tak se to vůbec nemuselo stát. Dopil třetí pivo a rozhodl se, že si pro ni dojde. A až v tom ústavu bude, vyřídí si to taky s tou děvkou, co mu do telefonu žvanila něco o týrání.

Holka prostě půjde domů s ním a hotovo!

"Píšu, abych tím podporovala lidi trpící dlouhodobým nebo chronickým onemocněním v jejich cestě k seberealizaci, plnění svých snů a v úspěšném překonávání každodenních těžkosti a omezení. Inspiraci nacházím ve vlastní zkušenosti současného života s vážným onemocněním a v předchozí dvacetileté poradenské a psychoterapeutické práci." Můj příběh si přečtěte zde >>